S T R E F A T A R A S Y

ul. Michała Spisaka 71, Warszawa-Ursus +48 533 609 855 biuro.strefatarasy@gmail.com

Sauna ogrodowa – co warto wiedzieć przed zakupem? - Strefa Tarasy

    Strefa tarasy
  • Home
  • BlogSauna ogrodowa – co warto wiedzieć przed zakupem?

Sauna ogrodowa – co warto wiedzieć przed zakupem?

2023-01-22 admin Comments Off

Sauna – o jej właściwościach można napisać rozprawę naukową, bowiem wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję skóry, samopoczucie, ale wspomaga również leczenie wielu chorób, w tym reumatyzmu. Doskonale wiedzą o tym Finowie, którzy z dobrodziejstwa sauny korzystają każdej zimy. Na co zwrócić uwagę przed zakupem sauny?

O posiadaniu sauny marzy prawie każdy z nas. Przed budową powstrzymują nas różne czynniki, w tym brak miejsca w domu. Tymczasem sauna – zgodnie z tradycją – powinna stać w ogrodzie. Zimą nie musimy korzystać z prysznica, a schłodzić ciało podczas spaceru do domu, poprawiając tym samym pracę układu krążenia.

Sauna ogrodowa – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na saunę ogrodową przede wszystkim pod uwagę należy wziąć jej wielkość. Sauna powinna być komfortowa, a zatem jeśli w tym samym czasie mają przebywać w niej dwie lub trzy osoby muszą one mieć swobodę ruchów. 

Drugim elementem jest przedsionek – to właśnie miejsce, w którym można położyć ubranie czy biżuterię delektując się w tym czasie relaksem w saunie. Warto zadbać także o okno – to bardzo ważny element nie tylko relaksacyjny, ale też i bezpieczeństwa – w przypadku zatrzaśnięcia będzie to wyjście awaryjne.

Jaka powinna być sauna ogrodowa – opalana drewnem czy gazowa?

Tradycyjne sauny opalane są drewnem. Oprócz ciepła, które pozytywnie wpływa na nasze ciało, dodatkowym atutem jest aromat drewna. Klasyczne opalanie wymaga jednakże większych przygotowań – rozpalenia i pilnowania ognia, aby temperatura była odpowiednia. Tego typu sauny nie sprawdzą się również w mieście, gdzie narzucone jest ograniczenie opalania drewnem.

Sauny opalane gazem są znacznie bardziej komfortowe, szczególnie że podobnie jak w przypadku ogrzewania domowego można ustawić docelową temperaturę. Z tego typu sauny można korzystać również w dowolnym momencie, bowiem często wystarczy ją skonfigurować z system IoT, a zatem nagrzać w drodze do domu.

Sauna ogrodowa – idealny dodatek do domu i ogrodu

Idealna sauna ogrodowa powinna zatem być przede wszystkim komfortowa – to właśnie wystarczająca ilość przestrzeni sprawi, że będziemy mogli się w niej swobodnie odprężyć. Warto postawić także na wersje, która nie wymaga od nas dużego nakładu pracy, a zatem na saunę gazową, która zapewnia właściwy komfort na każdym szczeblu.

A dlaczego warto w ogóle mieć saunę w swoim ogrodzie? Cóż – to nie tylko prawdziwy i naturalny relaks po trudnym dniu w pracy czy treningu, ale przede wszystkim element troski o własne zdrowie, które jest przecież najważniejsze!