S T R E F A T A R A S Y

ul. Michała Spisaka 71, Warszawa-Ursus +48 533 609 855 biuro.strefatarasy@gmail.com

Palenisko ogrodowe – jakie wybrać? - Strefa Tarasy

    Strefa tarasy
  • Home
  • BlogPalenisko ogrodowe – jakie wybrać?

Palenisko ogrodowe – jakie wybrać?

2022-02-14 admin Comments Off

Lubisz przyrządzać posiłki różnymi metodami? A może traktujesz swój ogród nie tylko jako miejsce do wypoczywania, ale też spełniania kulinarnych marzeń? Jeżeli szukasz alternatywy dla tradycyjnego grilla, to koniecznie rozważ paleniska ogrodowe. Są one nie tylko wydajne w grzaniu, ale też niezwykle estetyczne. Stają się ozdobą każdego tarasu.

Zakup paleniska do ogrodu

Dla osób, które lubią potrawy przyrządzane na ogniu, jak również dla tych, którzy lubią ogrzewać się w jego blasku powstały paleniska ogrodowe. To urządzenie między grillem, a tradycyjnym ogniskiem, którego konstrukcja pozwala na wygodne i bezpieczne rozpalanie ognia na przydomowym terenie.

Przy zakupie konkretnego paleniska zwróć uwagę na jego średnicę i wysokość. Kieruj się też designem, ponieważ w sprzedaży są modele tradycyjne odpowiednie dla domów utrzymanych w klasycznym klimacie, jak również nowoczesne, np. czarne. Zwróć uwagę na rodzaj zabudowy, która chroni rozpalony ogień i uniemożliwia jego niekontrolowane rozprzestrzenianie się w trakcie silnego wiatru.

Ważna jest też waga paleniska – te ze stali są solidne i stabilne, lecz na tyle lekkie, że łatwo można je przenosić w różne miejsca ogrodu.

Zastosowanie palenisk ogrodowych

Paleniska ogrodowe są popularnym wyborem do przydomowych ogrodów. Wynika to przede wszystkim z tego, że:

  • służą do przyrządzania smacznych dań pieczonych na prawdziwym ogniu,
  • są źródłem światła w ogrodzie,
  • dają przyjemne ciepło,
  • służą integracji rodziny i przyjaciół,
  • są lekkie i mobilne, można je wygodnie przenosić z miejsca na miejsce.

Dzięki ogrodowemu palenisku będziesz mógł przyrządzać dana różnym imetodami. Nie tylko pieczenie, ale też smażenie czy wędzenie będzie teraz możliwe. Stalowe elementy konstrukcyjne, w tym pokrywa zapewniają kontrolę nad temperaturą i ogniem, uniemożliwiając jego rozprzestrzenianie się. Jednocześnie łatwo można oczyścić je z sadzy czy resztek jedzenia. Duże paleniska zmieszczą sporo mięs czy ryb, a małe zabierzesz ze sobą także w teren.