S T R E F A T A R A S Y

ul. Michała Spisaka 71, Warszawa-Ursus +48 533 609 855 biuro.strefatarasy@gmail.com

Jak działa kominek elektryczny? - Strefa Tarasy

    Strefa tarasy
  • Home
  • BlogJak działa kominek elektryczny?

Jak działa kominek elektryczny?

2022-02-14 admin Comments Off

Domy można ogrzewać na wiele sposobów, a jednym z powszechnie praktykowanych jest kominek elektryczny. Tego typu palenisko oferuje użytkownikom wiele korzyści. Nie tylko zapewnia przyjemne ciepło (w zastępstwie lub uzupełniająco do głównego systemu grzewczego), ale też pięknie prezentuje się we wnętrzu salonu czy gabinetu. Technologia 3D sprawia, że żarzące się polana wyglądają bardzo autentycznie.

Czym jest kominek elektryczny?

Ogień, który płonie w kominku elektrycznym nie jest prawdziwy, choć do złudzenia przypomina żarzące się polana. To zasługa nowoczesnych technologii trójwymiarowych imitujących palące się drewno. W istocie są to świecące się diody LED lub halogeny tworzące obraz 3D. Dla uzyskania maksymalnie naturalnego efektu ukrywa się je między polanami. Płomienie można też wyświetlać na ekranie, a zastosowanie wypukłej szyby jeszcze potęguje ten efekt.

Kominki elektryczne mogą być:

  • wolnostojące, tzw. kozy,
  • przyścienne, mocowane jak obrazy lub przeznaczone do zabudowy we wnęce.

Oprócz różnic wynikających ze sposobu montażu, kominki dzielimy też z uwagi na ich funkcjonalność. W sprzedaży są modele z funkcją grzania i pozbawione jej. W drugiej opcji kominek pełni wyłącznie dekoracyjną rolę, a stopień natężenia mocy światła można swobodnie regulować. Pierwszy (z funkcją grzania) zapewni przyjemne ciepło, ale tylko w niewielkiej odległości od paleniska. Trudno oczekiwać, że ogrzeje całe mieszkanie.

Zalety kominków elektrycznych

Z uwagi na liczne zalety kominki elektryczne znajdują szereg zastosowań i są wybieranie chętnie jako alternatywa dla tradycyjnych palenisk. Dzieje się tak, ponieważ:

  • można je montować również w mieszkaniach w blokach i innych miejscach, gdzie nie ma systemu odprowadzania dymu na zewnątrz,
  • są czyste i łatwe w obsłudze,
  • stanowią dodatkowe źródło ciepła.

Kominki elektryczne to niebywała dekoracja domu oraz dodatkowe, choć jedynie miejscowe źródło ciepła. Szczególnie dobrze sprawdzają się w porach przejściowych (wiosna/lato) oraz w chłodne wieczory.