S T R E F A T A R A S Y

ul. Michała Spisaka 71, Warszawa-Ursus +48 533 609 855 biuro.strefatarasy@gmail.com

Na co zwrócić uwagę wybierając wiaty garażowe?

    Strefa tarasy
  • Home
  • BlogNa co zwrócić uwagę wybierając wiaty garażowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając wiaty garażowe?

2021-11-16 admin Comments Off

Wiata garażowa to konstrukcja, której zadaniem jest ograniczona ochrona pojazdów przed czynnikami atmosferycznymi – deszczem, śniegiem, gradem, nadmiernym nagrzewaniem się w upalne dni. Konstrukcja wiaty garażowej może przyjąć postać konstrukcji wolnostojącej, zadaszenia przymocowanego do ściany budynku lub zadaszenie wspartego na konstrukcji jednostronnej (np. słupach aluminiowych). Na co zwrócić uwagę wybierając wiatę garażową?

Wiata garażowa w zabudowie jednorodzinnej i rekreacyjnej

Wiaty garażowe cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno na działkach mieszkalnych, jak i rekreacyjnych. Za ich wyborem przemawia:

  • funkcjonalność,
  • estetyka wykonania,
  • przystępna cena.

Ze względu na charakterystyczną konstrukcję wiaty garażowe są o wiele tańsze od garaży budowanych tradycyjnymi technologiami. Dodatkowo, dzięki nim z zalet ochrony samochodu możemy skorzystać także w miejscach, w których budowa garażu jest niemożliwa ze względu na ograniczoną przestrzeń lub specyfikę obiektów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca postojowego.

Wiaty garażowe wykonuje się z różnych materiałów, do najbardziej popularnych zaliczamy wiaty drewniane i aluminiowe. Znajdują one zastosowanie w przestrzeniach mieszkalnych, jak również na działkach rekreacyjnych, w tym na działkach dedykowanych pod wynajem. Z zalet wiat samochodowych wielostanowiskowych coraz częściej korzystają również właściciele niewielkich hoteli i pensjonatów, którym zależy na podniesieniu standardu obsługi gości.

Drewniana czy aluminiowa: Jaką wiatę garażową wybrać?

Wybór materiału, z jakiego zostanie wykonana wiata garażowa powinien być podyktowany względami funkcjonalnymi i estetycznymi. W przypadku nieruchomości, w której zdecydowaliśmy się już na instalację aluminiowej pergoli tarasowej lub innych elementów elewacji wykonanych ze stali malowanej (m.in. balustrad, schodów, poręczy, barierek w oknie francuskim) warto rozważyć montaż pergoli aluminiowej. Będzie ona stanowiła integralny element zagospodarowania terenu, tworząc spójną i harmonijną całość z pozostałymi obiektami. Pergole aluminiowe – podobnie jak drewniane – mogą być wykonane jako konstrukcje wolnostojące lub same zadaszenia. To daje bardzo dużą swobodę aranżacji przestrzeni parkingowej i jej dostosowania do indywidualnych potrzeb inwestora. Wiaty aluminiowe bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi projektami domów jednorodzinnych. Ich dodatkową zaletą jest podwyższona odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych, którym wiaty aluminiowe zawdzięczają estetyczny wygląd przez długi czas eksploatacji.