S T R E F A T A R A S Y

ul. Michała Spisaka 71, Warszawa-Ursus +48 533 609 855 biuro.strefatarasy@gmail.com

Dlaczego warto inwestować w pergole aluminiowe?

    Strefa tarasy
  • Home
  • BlogDlaczego warto inwestować w pergole aluminiowe?

Dlaczego warto inwestować w pergole aluminiowe?

2021-11-16 admin Comments Off

W wielu domach taras jest przestrzenią rekreacyjno-wypoczynkową, z zalet której korzysta się okazjonalnie. Duży wpływ ma na to klimat, w którym mieszkamy. Chłód, wiatr i opady atmosferyczne skutecznie uniemożliwiają pełne wykorzystanie potencjału tarasu jako miejsca odpoczynku, spotkań w gronie przyjaciół czy miejsca pracy. Pergole aluminiowe to konstrukcje, dzięki którym możemy odzyskać nasz taras i cieszyć się jego urokiem niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Przy odpowiedniej zabudowie ścian bocznych pergoli i zastosowaniu dodatkowego źródła ciepła, z zamkniętego tarasu będziemy mogli korzystać także późną jesienią, a nawet zimą.

Zalety pergoli aluminiowej

Pergola aluminiowa to konstrukcja oferująca praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. W zależności od naszych oczekiwań i potrzeb możemy skorzystać wyłącznie z zadaszenia tarasu, a więc ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i umiarkowanymi opadami atmosferycznymi lub zyskać dodatkową przestrzeń rekreacyjną wybierając pergolę z przeszklonymi ścianami.

Dodatkową zaletą pergoli aluminiowej jest jej estetyka oraz odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wykonana z wysokogatunkowych materiałów pergola zachowa piękny wygląd przez wiele sezonów, a w razie potrzeby jej konstrukcja może zostać poddana renowacji lub przemalowana na inny kolor (np. tak, aby konstrukcja zabudowy tarasu jeszcze lepiej komponowała się z nową elewacją budynku). Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż inwestorzy bardzo rzadko decydują się na pergole aluminiowe w innych kolorach niż standardowe. Wynika to z nienagannej prezencji oraz możliwości dopasowania kolorystyki standardowej do praktycznie każdego typu elewacji.

Użytkowanie pergoli aluminiowej

Jak już wcześniej wspomnieliśmy pergola aluminiowa oferuje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. W efekcie decydując się na zabudowę tarasu możemy zyskać:

  • zadaszony taras,
  • dodatkową przestrzeń do spotkań ze znajomymi,
  • przestrzeń do odpoczynku i relaksu,
  • inspirującą przestrzeń do pracy,
  • przestrzeń do ćwiczeń.

Warto przy tym pamiętać, iż pergola może być zarówno przytwierdzona do ściany domu – po jej zamknięciu uzyskujemy dodatkowy pokój lub ogród zimowy, w którym obok mebli ogrodowych możemy uprawiać rośliny ozdobne – lub stanowić konstrukcję wolnostojącą. To dodatkowo rozszerza spektrum zastosowania pergoli aluminiowej, którą możemy zainstalować w praktycznie dowolnym miejscu w ogrodzie.